Naar de hoofdinhoud
Omzetspreiding in de boekhoudkoppeling

Hoe stel je omzetspreiding in in je boekhoudkoppeling?

Lennard Datema avatar
Geschreven door Lennard Datema
Meer dan 2 weken geleden bijgewerkt

Je kunt de omzet voor abonnementen (langer dan 1 maand) spreiden over meerdere perioden. Je doet dit door in de instellingen van je boekhoudpakket aan te geven dat je de omzet wilt spreiden.

Op dit moment is omzetspreiding alleen mogelijk met de koppeling met Twinfield en Exact

Twinfield

omzetspreiding Simplicate / Twinfield

Naast het aangeven dat je omzet wilt spreiden geeft je ook aan op welke grootboekrekening dit geplaatst moet worden (vaak 'vooruitgefactureerde omzet').

Twinfield werkt met een startmaand en eindmaand. Daardoor kunnen we omzet niet heel precies verspreiden. We bepalen de beginmaand en eindmaand op basis van de dag zoals hier in het voorbeeld hieronder beschreven:


Als de dag waarop de cyclus begin kleiner is dan 16, dan houden we de maand van de startdatum aan en is de einddatum -1 maand.

Als de dag waarop de cyclus begint groter is dan 15, dan doen we de startdatum maand +1 en houden we de maand van de einddatum aan.

Voorbeelden:

  • Gefactureerde cyclus: 12 december 2024 t/m 11 december 2025

  • Wordt geboekt: van 2024/12 t/m 2025/11

  • Gefactureerde cyclus: 21 december 2024 t/m 20 december 2025

  • Wordt geboekt: van 2025/01 t/m 2025/12

Op deze manier voorkomen we dat omzet onterecht over 13 maanden gespreid wordt in Twinfield en zorgen we voor gelijkmatige verdeling bij opvolgende cycli.

Exact Online

In Simplicate hoef je alleen aan te geven of je gebruik wil maken van omzetspreiding. Simplicate stuurt dan de data mee van- en tot wanneer de omzet gespreid moet worden. De verder afhandeling & logica vindt plaats in Exact, minder complex dus dan in de koppeling met Twinfield!

Was dit een antwoord op uw vraag?